Professionell kompetens med utbildning och träningsprogram

Resultat 2015

Hår och make up stylist år 1

Spegelnr.

Namn

Skola stad

Summa

 

6

Ewelina Rydberg

Drottning Blanka Falkenberg

90

1

10

Amanda Mattiasson

Burgården Göteborg

87

2

9

Alva Bovin

Burgården Göteborg

82

3

1

Ellen Gustafsson

Kungsgårdsgymnasiet Norrköping

81

 

8

A Emelie Knutson

Almåsgymnasiet Borås

81

 

2

Ebba Gustafsson

Kungsgårdsgymnasiet Norrköping

80

 

3

Hanna Nordin

De la Gardiegymnasiet Lidköping

79

 

7

Ina Sjöstrand

Almåsgymnasiet Borås

78

 

5

Matilda Larsson

De la Gardiegymnasiet Lidköping

75

 

4

Julia Andersson

De la Gardiegymnasiet Lidköping

73

 

 

Hår och make up stylist år 2

Spegelnr:

Namn

Skola stad

 

 

 

Summa

 

19

Melinda Granqvist

Burgården Göteborg

 

 

 

86

1

15

Simone Jidling

Kungsgårdsgymnasiet Norrköping

 

 

 

84

2

18

Sali Moneimneh

Drottning Blanka Falkenberg

 

 

 

83

3

14

Anna Törnell Andersson

Kungsgårdsgymnasiet Norrköping

 

 

 

83

 

20

Alma Gagnefur

Burgården Göteborg

 

 

 

81

 

12

Julia Fredriksson

De la Gardiegymnasiet Lidköping

 

 

 

80

 

21

Elin Carlén

Almåsgymnasiet Borås

 

 

 

80

 

16

Alicia Forssell

Drottning Blanka Falkenberg

 

 

 

78

 

17

Elin Bengtsson

Drottning Blanka Falkenberg

 

 

 

77

 

13

Mina Samuelsson

De la Gardiegymnasiet Lidköping

 

 

 

77

 

11

Sanna Stridhfors

De la Gardiegymnasiet Lidköping

 

 

 

76

 

 

Hår och make up stylist år 3

Spegelnr:

Namn

Skola stad

1

 

 

Summa

 

13

Emelie Karlsson

Burgården Göteborg

#

 

 

87

1

14

Angelica Määttä

Burgården Göteborg

#

 

 

87

2

12

Paulina Johansson

Drottning Blanka Falkenberg

#

 

 

87

3

8

Emma Wetterholm

De la Gardiegymnasiet Lidköping

#

 

 

81

 

10

Cassandra Hallgren

De la Gardiegymnasiet Lidköping

#

 

 

76

 

11

Klara Bäck

Kungsgårdsgymnasiet Norrköping

#

 

 

75

 

9

Elin Gustafsson

De la Gardiegymnasiet Lidköping

#

 

 

74

 

 

SM teknisk i Göteborg

Spegel

Namn

Stad

Hair by night

Creative

Summa

3

Julia Siira

Stockholm

89

117

206

4

Olivia Jonsson

Luleå

85

117

202

8

Danielle Kanetoft

Kungsbacka

86

113

199

5

Pernila Moberg

Kungälv

81

108

189

7

Malena Williamsson

Borås

79

105

184

 

 SM Stockholm

Long Hair open

Spegelnr

Namn

Stad

 

#

3

Summa

6

Julia Siira

Stockholm

 

#

#

87

1

Danielle Kanetoft

Kungsbacka

 

#

#

84

2

Malena Williamson

Borås

 

#

#

84

4

Olivia Jonsson

Luleå

 

#

#

83

3

Pernilla Moberg

Kungälv

 

#

#

82

5

Ellen Hansson

Trelleborg

 

#

#

75

7

Filip Eriksson

Norrköping

 

#

#

72

 

 Bridal

Spegelnr

Namn

Stad

1

 

3

Summa

6

Julia Siira

Stockholm

#

 

#

88

1

Danielle Kanetoft

Kungsbacka

#

 

#

88

3

Pernilla Moberg

Kungälv

#

 

#

83

4

Olivia Jonsson

Luleå

#

 

#

81

5

Ellen Hansson

Trelleborg

#

 

#

79

2

Malena Williamson

Borås

#

 

#

76

7

Filip Eriksson

Norrköping

#

 

#

72

 

 General Klassifikation

Spegelnr

Namn

Stad

Long Hair

Bridal

Slutpoäng

6

Julia Siira

Stockholm

87

88

175

1

Danielle Kanetoft

Kungsbacka

84

88

172

3

Pernilla Moberg

Kungälv

82

83

165

4

Olivia Jonsson

Luleå

83

81

164

2

Malena Williamson

Borås

84

76

160

5

Ellen Hansson

Trelleborg

75

79

154

7

Filip Eriksson

Norrköping

72

72

144

 

Frisör år 1 Slutresultat

Spegelnr

Namn

Skola,stad

Permanent

Long Hair up

Slutpoäng

Placering

1

 Lisa Gustavsson

Lars Kaggsskolan Kalmar

91

88

179

1

29

Amanda Diaz

Grillska gymnasiet Eskilstuna

85

83

168

2

2

 Lina Jonsson

Lars Kaggsskolan Kalmar

80

86

166

3

26

Felicia Sjöqvist

Virginska Gymnasiet Örebro

83

80

163

 

23

Carolina Severinsson

Almåsgymnasiet Borås

81

80

161

 

8

Bochra Lahdo

St Botvids Gymnasium Stockholm

80

79

159

 

10

My Möller

Grillska gymnasiet Eskilstuna

79

79

158

 

9

Jasmine Gyllhag

Grillska gymnasiet Eskilstuna

74

84

158

 

25

Riham Ayoub

Virginska Gymnasiet Örebro

76

80

156

 

27

Emelie Hastad

Virginska Gymnasiet Örebro

80

75

155

 

13

Felicia Eriksson

Nacka Gymnasium Stockholm

75

80

155

 

22

Moa Eriksson

Fria Läroverken Linköping

77

77

154

 

24

Kieu Phan

Almåsgymnasiet Borås

77

77

154

 

3

Elin Granqvist

Möckelngymnasiet Karlskoga

77

76

153

 

15

Berfin Erdal

Sjödalsgymnasiet Huddinge

74

79

153

 

21

Amanda Johansson

Fria Läroverken Linköping

78

73

151

 

5

Julia Laurila

Kavelbrogymnasiet Skövde

75

76

151

 

17

Melanie Gonzalez

Kungsgårdsgymnasiet Norrköping

78

72

150

 

19

Josefin Carlsson

Kungsgårdsgymnasiet Norrköping

76

74

150

 

7

Dijana Selistarevic

Cybergymnasiet Göteborg

75

75

150

 

16

Eda Eken

Sjödalsgymnasiet Huddinge

74

76

150

 

11

Lovisa Bäckström

Grillska gymnasiet Eskilstuna

75

74

149

 

18

Palig Oroulian

Kungsgårdsgymnasiet Norrköping

75

74

149

 

28

Maja Hallmen

Virginska Gymnasiet Örebro

76

72

148

 

4

Natalie Sjökvist

Kavelbrogymnasiet Skövde

75

73

148

 

6

Ellen Karlsson

Kavelbrogymnasiet Skövde

74

74

148

 

14

Isabelle Steinwender

Sjödalsgymnasiet Huddinge

73

75

148

 

12

Rand Khallawi

Realgymnasiet Lund

73

74

147

 

20

Amanda Törngren

Fria Läroverken Linköping

72

74

146

 

 

 Frisör år 2

Slutresultat

Spegelnr.

Namn

Skola, stad

Herrfön

Damklipp

Slutpoäng

Placering

4

Elin Platzek

Lars Kaggskolan Kalmar

89

89

178

1

17

Malin Gustafsson

Drottning Blanka Falkenberg

78

88

166

2

20

Anna Le

Burgården Göteborg

84

81

165

3

19

Fia Collins

Burgården Göteborg

80

83

163

 

8

Emelie Karlsson

Grillska Gymnasiet Eskilstuna

81

80

161

 

1

Fanny Larsson

Nacka gymnasium Stockholm

83

77

160

 

5

Alva Karlsson

Lars Kaggskolan Kalmar

83

77

160

 

7

Wilma Lantz

Grillska Gymnasiet Eskilstuna

80

79

159

 

6

Sarah Bernhardsson

Grillska Gymnasiet Eskilstuna

83

76

159

 

13

Erica Jansson Alfredsson

Cybergymnasiet Stockholm

76

82

158

 

18

Elise Bengtsson

Drottning Blanka Falkenberg

78

78

156

 

3

Emelie Keller

Nacka gymnasium Stockholm

75

80

155

 

16

Moa Eriksen Eriksson

Kavelbrogymnasiet Skövde

77

76

153

 

11

Emelie Andersson

Kungsgårdsgymnsiet Norrköping

78

75

153

 

10

Evelina Cederberg

Kungsgårdsgymnsiet Norrköping

75

77

152

 

15

Evelina Borglin

Kavelbrogymnasiet Skövde

78

74

152

 

2

Linn Bogmer

Nacka gymnasium Stockholm

73

77

150

 

12

Zöhre Kaya

St Botvids gymnasium Stockholm

73

76

149

 

14

Mikaela Larsson

Kavelbrogymnasiet Skövde

77

72

149

 

9

Melisa Murina

Kungsgårdsgymnsiet Norrköping

72

75

147

 

 

Frisör år 3

Slutresultat

Spegelnr

Namn

Skola, stad

Short cut

Frisyr

Brud

Slutpoäng

placerin

1

Nina Fredsson

Lars Kaggskolan Kalmar

82

88

90

260

1

8

Michelle Lundström

Cybergymnsiet Malmö

83

89

85

257

2

9

Isabella Hannonsson

Burgården Göteborg

89

83

77

249

3

5

Alexandra Lundin

Nicolaiskolan Helsningborg

86

80

79

245

4

2

Emma Johansson

Lars Kaggskolan Kalmar

78

79

84

241

5

3

Linn Gustavsson

Grillska gymnasiet Eskilstuna

82

81

76

239

 

4

Yolanda Meltola

Grillska gymnasiet Eskilstuna

79

79

80

238

 

10

Sophie Berntsson

Burgården Göteborg

75

78

81

234

 

11

Josefin Javette

Burgården Göteborg

78

79

76

233

 

6

Matilda Ströbeck

Realgymnasiet Lund

80

73

76

229

 

7

Ermin Behlic

Realgymnasiet Lund

73

74

78

225